سلام

چند تا پست قبل در مورد تفاوت استانبول و تهران از دید خودم گفتم

به  چند تا نکته پی بردم

یک قاعده در علم هواشناسی هست که شهر های که دریا و کوه در اونجا هست  کوه های مرتفع جلو عبور باد رو می گیره اون شهر ها دارای رطوبت زیادی ایجاد می شه که  و از توسط باد خارج نمی شه توی کشور خوذمون شمال و قسمت جنوبی کشور می تونیم نام ببریم اما شهر استانبول کوهی جلوی عبوذ باد رو نمی گیره برای همین ؛ دم هوای که توی شمال هستش توی استانبول نیست

اما در مورد تهران کوه البرز جلوی جبهه شمالی رو می گیره برای همین موضوع و تنها جبهه پر فشار هوای ورودی به تهران سمت غرب اون می مونده اما متاسفانه توی این چهل سال سمت غرب شروع به ساخت برج های مرتفع و موانعی که باعث عدم عبور جریان هوا شده ایجاد کردن و موجب شده که جریان هوای ورودی به سمت تهران کاهش یا با تعقیراتی پیدا کنه و از اونجای که خود تهران مناطقی از اون هم از لحاظ پستی و بلندی تفاوت ارتفاعی زیادی داره

تشدید اینها موجب س بیشتر هوا  شده و وضعیت بد این روزهای هوا نمونه ای از این موضوعات هستش و مسئولین هم طبق سنوات قبل دست به اقدامی نمی زنن و یا اقدامات کم اثر سال های قبل رو تکرار می کنن

و به نظر میاد هیچ برنامه ای ندارن

و من که اطلاعات کمی در این موضوع داشتم و دارم با کمی جست و جو به این جواب ها رسیدم و راه  حل های هم می شه بکار برد اما این همه متوالی و این همه کارشناسان خبره که حتما وجود دارن

هیچ احسانسی که برنانه ای در پی اون باشن اجساس نمی کنم .

بیشتر از این چیزی بگم که بحث وارد فاز دیگی می شه.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها